Obec Rapšach
Rapšach

Květnový program v Centru pro pečující

Zajímavý program na květen.

15.5.2024  od 16:00 v budově tělocvičny Gymnázia Třeboň (Na Sadech 308- užijte boční vchod) proběhne praktický workshop: “Funkční pánevní dno“. Přijměte pozvání na seminář, kde se dozvíte, jak bolesti v zádech souvisí s pánevním dnem. Během praktického cvičení si osvojíte jednoduché cviky, které Vám pomohou se zbavit bolestí. Dozvíte se, jaké pomůcky a cviky je vhodné použít, aby Vaše pánevní dno bylo opět v kondici. Součástí bude i jóga proti bolestem zad po akutních obtížích s páteří a po operacích. S sebou si vezměte podložku na cvičení, obuv do tělocvičny bez černé podrážky a šátek na přikrytí.

Workshop vede: Alena Stellnerová, akreditovaná lektorka pánevního dna a cvičitelka Jógy v denním životě.

20.5.2024 od 16:00 v Městské knihovně v Třeboni proběhne přednáška na téma: „Psychosomatika v kontextu terapeutické práce“. Psychosomatika je obor, který objevuje souvislosti mezi psychikou a tělem. Psychika je prostor uvnitř nás a zahrnuje vše, na co myslíme nebo prožíváme. To vše je v nás uloženo, i když na to právě nemyslíme. Společně se budeme zabývat příčinami problémů a jejich řešením a zároveň bude prostor pro dotazy.

Přednáší: Denisa Dohnalová, Dis.

22.5.2024 od 15:30 v Centru pro pečující (Dukelská 145) proběhne další: „Setkání pečujících“. Setkání pečujících je  otevřená skupina, do které se můžete kdykoli v průběhu roku přidat a účast na ní následně není povinná. Ve skupině si můžete navzájem poradit, podpořit se, sdílet své zkušenosti, starosti i radosti, které jsou s péčí o blízké spojené. Zda budete jen naslouchat nebo se aktivně zapojíte, je jen na Vás. U nás máte možnost na chvilku uniknout z vypjatého domácího prostředí a uvědomit si, že v tom nejste sami, i když se tak někdy můžete cítit. Přijďte načerpat novou sílu na péči.

Skupinu vede: Mgr. Lucie Hanáčková Bicková

29.5.2024 od 16:00 v Městské knihovně v Třeboni proběhne přednáška „Cévní mozková příhoda“. CMP je náhlá porucha krevního oběhu mozku, která vede k nevratnému poškození mozkové tkáně. Jde o akutní stav, který vyžaduje neodkladnou lékařskou pomoc, kdy nejdůležitější roli hraje čas. Dozvíte se, jak se mozkové příhodě předcházet, jak probíhá léčba po mozkové příhodě a následné péče.

Přednáší: MUDr. Hana Krninská Liškařová.

VŠECHNY VZDĚLÁVACÍ AKCE JSOU ZDARMA.

Datum vložení: 8. 5. 2024 10:22
Datum poslední aktualizace: 8. 5. 2024 10:25

Úřad

Přihlášení k odběru zpráv