Obec Rapšach
Rapšach

Křest knihy "Kostel na konci světa"

Křest knihy "Kostel na konci světa" 1

Dne 28. 10. 2023 se v rámci akce Den Rapšachu bude konat slavnostní křest knihy s názvem "Kostel na konci světa". Křest se bude konat v 10:00 v zasedací místnosti Obecního úřadu Rapšach. Všichni jste srdečně zváni na tuto jedinečnou a prestižní záležitost! Těšíme se na Vás!

Ráda bych Vás informovala o tom, že se naší obci podařilo vydat zcela mimořádnou knihu: „Kostel na konci světa – O minulosti obce Rapšach a jejího kostela“. Tato publikace vznikla za podpory Jihočeského kraje v souvislosti s rekonstrukcí kostela sv. Zikmunda v Rapšachu. Na začátku byl nápad, že by byla velká škoda nevyužít této příležitosti k tomu, abychom jednak zdokumentovali práce na obnově exteriéru a interiéru kostela, a abychom také při té příležitosti vyzvedli historii této stavby významné pro celý region Vitorazska. Oslovili jsme proto odborníky na slovo vzaté. Mgr. Jiří Oesterreicher do publikace sepsal obsáhlou, velmi erudovanou a objevnou část o historii Rapšachu a Vitorazska a PhDr. Roman Lavička, Ph.D. přispěl částí věnovanou farnímu kostelu sv. Zikmunda, jeho historii, stavební vývoji a významu. Kniha je vybavena velmi bohatým a navýsost zajímavým faktografickým fotografickým materiálem, který autoři získali z českých a dolnorakouských institucí, archivů a též od soukromých sběratelů.

A nejen že se jedná o zatím nejprestižnější publikaci o historii Rapšachu a okolí, je to prostě krásná kniha. Za svou přepečlivou grafickou podobu vděčí panu Danielovi Tupému, který je též autorem fotografií interiéru kostela a Rapšachu. Kniha má 120 stránek a pevnou šitou vazbu.

Křest této knihy se uskuteční v souvislosti s akcí Den Rapšachu 28.10.2023. Knihu si můžete nejen prohlédnout, ale také koupit. Zastupitelstvo obce stanovilo pro občany Rapšachu cenu 300,- Kč, pro ostatní zájemce cenu 550,- Kč.

JUDr. Lenka Cvrčková, starostka obce

Datum vložení: 17. 10. 2023 20:07
Datum poslední aktualizace: 2. 11. 2023 20:52
Autor: Andrea Poláková