Obec Rapšach
Rapšach

Centrum pro pečující v červnu

Centrum pro pečující v červnu 1

Program Centra pro pečující v červnu.

12.6.2024 od 15:30 v Centru pro pečující (Dukelská 145) proběhne další: „Setkání pečujících“. Setkání pečujících je otevřená skupina, do které se můžete kdykoli v průběhu roku přidat a účast na ní následně není povinná. Ve skupině si můžete navzájem poradit, podpořit se, sdílet své zkušenosti, starosti i radosti, které jsou s péčí o blízké spojené. Zda budete jen naslouchat nebo se aktivně zapojíte, je jen na Vás. U nás máte možnost na chvilku uniknout z vypjatého domácího prostředí a uvědomit si, že v tom nejste sami, i když se tak někdy můžete cítit. Přijďte načerpat novou sílu na péči.

Skupinu vede: Mgr. Lucie Hanáčková Bicková

14.6.2024 od 9:30 v Centru pro pečující (Dukelská 145) a 24.6.2024 od 9:30 v Městské knihovně v Třeboni proběhne: „Trénování paměti“. Pokud si chcete udržet mozek v dobré kondici, je potřeba se pravidelně věnovat tréninku paměti. Ale ne, už je to tu zase, někdo vás nutí do pravidelných aktivit, na které přeci nemáte čas! Nemějte obavy, ukážeme vám, že cvičení na trénování paměti není vůbec komplikované ani časově náročné. A hlavně zjistíte, jak trénovat mozek při naprosto běžných každodenních aktivitách, takže vás to žádný čas navíc stát nebude! Jde o to, že musíte svůj mozek na počátku tak trochu "rozhýbat".

Workshop vede: PhDr. Lenka Motlová, PhD.

17.6.2024 od 16:00 v Městské knihovně v Třeboni proběhne přednáška na téma:

„Nehrb se, budou tě bolet záda“ – jak je to vlastně se zdravým pohybovým vývojem dítěte?

Přijďte si poslechnout přednášku o tom, jak v dětství zrají základní pohybové vzorce. Jaký vztah má kvalita pohybových vzorců k riziku vzniku bolestí nejen zad, ale také kloubů končetin. Během dětství se upevňují základní pohybové vzorce jako sed, lezení, stoj, chůze, běh, skok, atd. To vše díky elegantní souhře mezi zrající nervovou soustavou a rostoucími klouby a svaly. Kvalita základních pohybových vzorců formuje tvar našich kloubů na celý život a dává nám schopnost klouby správně zpevnit při dopadech, odrazech, úchopech a vzporech. Na přednášce se dozvíte, jak vypadá když se dítě vyvíjí zdravě a jaká rizika přináší nekvalitní základní pohybové vzorce.

Přednáší: Mgr. Martin Bárta

26.6.2024 od 16:00 v Městské knihovně v Třeboni proběhne přednáška na téma: “Ekvádor, země plná překvapení“. Pojďte s námi nahlédnout do této překrásné země očima Hanky Krninské Liškařové. Fotografie a zážitky z dvouměsíční cesty za poznáním nejenom sama sebe.

Neskutečně bohatý kus naší planety, nejenom na faunu a flóru, památky, ale i úžasné lidi. Druhý nejmenší stát Jižní Ameriky a jeho hlavní město Quito s bohatou historií.  Sopky, hory, řeky, jezera, džungle... Na tak malém území tolik bohatství.

Přednáší: MUDr. Hana Krninská Liškařová

Datum vložení: 12. 6. 2024 19:34
Datum poslední aktualizace: 12. 6. 2024 19:38

Úřad