Rapšach - Zjednodušená verze stránek

Informace OÚ - Únor v Centru pro pečující

I v měsíci únoru nabízí Centrum pro pečující v Třeboni bohatý a zajímavý program. Neváhejte a navštivte některou z přednášek.

21.2.2024 v Městské knihovně v Třeboni od 16:00 bude přednáška na téma: Kardiovaskulární onemocnění jako diagnóza“. Máte doma blízkého člověka čerstvě propuštěného z nemocnice po infarktu myokardu či po srdeční operaci? Probereme nejčastější kardiologické diagnózy a jejich možné komplikace, se kterými se můžeme potkat, jak rozpoznat zhoršení zdravotního stavu, kdy kontaktovat praktického lékaře a kdy naopak volat záchranku.

Přednáší: MUDr. Hana Krnínská Liškařová

26.2.2024 v Městské knihovně v Třeboni od 16:00 proběhne přednáška: „Jak pracovat se vztahem, aby byl funkční a naplňoval naše potřeby?“ Vztahy, zvláště ty dlouhodobé, jsou často náročné a střídají se období pohody a období nepohody. Jak se dá se vztahem pracovat tak, aby byl funkční a přinášel nám do života radost? Jaké potřeby je nutné naplňovat, abychom se ve vztahu cítili spokojeně? Co dělat, když se ve vztahu ztrácíme? Kdy je šance na obnovu či udržení a kdy je lepší vztah ukončit?

Přednáší: Denisa Dohnalová, Dis.

28.2. 2024 v Centru pro pečující (v Dukelské 145) od 15:30 proběhne další „Setkání pečujících“. Tímto Vás zveme do otevřené skupiny, kde si můžeme sdílet své zkušenosti, starosti i radosti, které jsou s péčí o blízké spojené. Můžete jen naslouchat nebo se zapojit. Vše je jen na Vás. Tato skupina je otevřená každému zájemci z řad pečujících. U nás máte možnost na chvilku uniknout z vypjatého domácího prostředí a uvědomit si, že v tom nejste sami.

Přijďte načerpat novou sílu na péči.

Skupinu vede: Mgr. Lucie Hanáčková Bicková

únor